CETĂȚENI DE ONOARE

administrator 25.10.2017
NR. CRT.
NUMELE ŞI PRENUMELE
DOMICILIUL
MERITELE PENTRU CARE A FOST ACORDAT TITLUL
HOTĂRÂREA CONSILIULUI LOCAL PRIN  CARE A FOST ACORDAT TITULUL
TITLURI CORDATE
  1.  

WOLFGANG  VENIGER

OLANDA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993 

 

 

 

 

  1.  

DINY VENIGER

OLANDA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

ROLF TROLLE ANDERSEN

NORVEGIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

ODD  WIVEGH

NORVEGIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

SCHILLING KURT

GERMANIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu   Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

FERENSCHUTZ ANTON

GERMANIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

  1.  

SCHATSCHNEIDER FRITZ

GERMANIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

JEAN – MARIE GIRAULT

FRANŢA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

CHRISTIANE ALLAIRE

FRANŢA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

JURGEN KOHLER

AUSTRIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

HERMANN PETZ

AUSTRIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

28/15.04.1993

 

 

  1.  

DR. WULFING RAJAKOVICS  

AUSTRIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa   

37/29.04.1993

 

  1.  

DR. HEINZ HERZOG

AUSTRIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

37/29.04.1993

 

  1.  

KARL HAAS

AUSTRIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

37/29.04.1993

 

  1.  

HERMANN STAMMBERGER

GERMANIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa    

37/29.04.1993

 

 

  1.  

ARNO ASPELMEIER

GERMANIA

Contribuţii deosebite pentru dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu Municipiul Reşiţa

37/29.04.1993

 

  1.  

VASTAG FRANCISC

ROMÂNIA

Merite deosebite aduse la creşterea prestigiului sportului românesc

39/20.05.1993

 

 

  1.  

PROF. DR. CIPRIAN FOIAŞ

S.U.A.

Merite deosebite aduse la creşterea prestigiului internaţional al ştiinţei româneşti

45/26.05.1994

 

  1.  

PAUL SPRIET

FRANŢA

Contribuţia deosebită adusă la dezvoltarea relaţiilor de întrajutorare şi prietenie cu municipiul Reşiţa

86/27.10.1994

 

  1.  

DR. WOLFGANG CLEMENT

GERMANIA

Pentru merite deosebite în dezvoltarea relaţiilor de prietenie între Reşiţa şi Bielefeld - Germania

94/17.11.1994

 

  1.  

HOLGER GERDES

GERMANIA

Pentru merite deosebite în dezvoltarea relaţiilor de prietenie între Reşiţa şi Bielefeld - Germania

94/17.11.1994

 

  1.  

MARIO NOWAK

GERMANIA

Pentru merite deosebite în dezvoltarea relaţiilor de prietenie între Reşiţa şi Bielefeld - Germania

94/17.11.1994

 

  1.  

SABIN PAUTZA

S.U.A.

Pentru contribuţia şi recunoaşterea internaţională în propovăduirea muzicii româneşti

55/29.06.1997

 

  1.  

IOSIF MUSTETIU

POST MORTEM

Pentru merite deosebite în obţinerea drepturilor şi libertăţilor muncitorilor reşiţeni

15/31.01.2000

 

  1.  

PROF. MAG.

RUPERT DIRNBERGER

AUSTRIA

Pentru merite deosebite în promovarea parteneriatului între Municipiile REŞIŢA şi GRATZ

29/28.02.2000

 

  1.  

CONSTANTIN LUCACI

ROMÂNIA

Pentru întreaga activitate artistică şi pentru contribuţia sa la afirmarea REŞIŢEI pe plan naţional

61/29.05.2000

 

  1.  

DORU POPOVICI

ROMÂNIA

Pentru merite deosebite în promovarea muzicii şi culturii româneşti şi pentru contribuţia sa la afirmarea REŞIŢEI pe plan naţional

62/29.05.2000

 

  1.  

PROF. UNIV. DR.

MIRCEA MARTIN

ROMÂNIA

Pentru merite deosebite în promovarea literaturii şi culturii române, în afirmarea REŞIŢEI pe plan naţional

63/29.05.2000

 

  1.  

ION STENDL

ROMÂNIA

Pentru întreaga activitate artistică care a contribuit la afirmarea municipiului REŞIŢA pe plan naţional şi internaţional

64/29.05.2000

 

  1.  

GEORG HROMADKA

POST MORTEM

Pentru merite deosebite în obţinerea drepturilor şi libertăţilor muncitorilor reşiţeni

45/26.03.2002

 

  1.  

ION ROMÂNU

POST MORTEM

Pentru activitatea desfăşurată în vederea punerii bazelor învăţământului muzical la Reşiţa

81/27.05.2003

 

  1.  

EFTIMIE GHERMAN

POST MORTEM

Pentru activitatea desfăşurată ca militant social democrat de excepţie

146/26.08.2003

 

 

  1.  

TOMA

GEORGE MAIORESCU

ROMÂNIA

Pentru o bogată activitate literară şi publicistică

171/30.09.2003

 

  1.  

BÎRBORA CONSTANTIN

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

IVAN  MARIUS

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

LUPEA ION-DANIEL

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

MIHAI DĂNUŢ

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

MOTORGEANU  FLORINEL

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

MIRCEA IOAN

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

POPTELECAN  IOAN

POST

MORTEM

 

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

PONGRACZ

      NORBERT-ALEXANDRU

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

RUVINEANŢU

       REMUS-LAZĂR

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

RĂUŢ MIHAI OVIDIU

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

SMARANDA ION

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

TAMAŞ RADU SIMION

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

TĂLPEANU  MIRCEA

POST

MORTEM

Erou al Revoluţiei din Decembrie 1989

83/28.10.1993

 

  1.  

ADAM   LIVIA

POST

MORTEM

Victimă a Revoluţiei din Decembrie 1989

104/16.12.1993

 

  1.  

BRÎNZĂ  CONSTANTIN

POST

MORTEM

Victimă a Revoluţiei din Decembrie 1989

104/16.12.1993

 

  1.  

POPA VALERIAN

POST MORTEM

Victimă a Revoluţiei din Decembrie 1989

104/16.12.1993

 

  1.  

PRESZNOVSZKA

ADAM-ION

POST MORTEM

Victimă a Revoluţiei din Decembrie 1989

104/16.12.1993

 

  1.  

ALEXANDER TIETZ

POST MORTEM

Pentru o bogată activitate literară şi publicistică

16/24.02.2004

 

 

  1.  

PAUL LACKNER

POST MORTEM

Pentru o bogată activitate spirituală, culturală şi muzicală în cadrul etniei germane din Banatul Montan

17/24.02.2004

 

  1.  

BRIAN FRANCIS PATRICK MURPHY

CANADA

Pentru bunele relaţii de prietenie şi colaborare şi diligenţele depuse în scopul înfrăţirii oraşelor Reşiţa şi Moncton – Canada

 

57/27.04.2004

 

  1.  

PROF. UNIV. DR.

REINHOLD REIMANN

AUSTRIA

Pentru contribuţia remarcabilă în perpetuarea tradiţiilor şi obiceiurilor populare ale etniei germane din Banatul Montan

 

129/28.09.2004

 

  1.  

DANIEL POPESCU

ROMÂNIA

Pentru rezultatele deosebite obţinute la concursul de gimnastică pe echipe susţinut la Olimpiada de la Atena, 2004

130/28.09.2004

 

  1.  

RĂZVAN ŞELARIU

ROMÂNIA

Pentru rezultatele deosebite obţinute la concursul de gimnastică pe echipe susţinut la Olimpiada de la Atena, 2004

131/28.09.2004

 

  1.  

CHICHERE ION

POST MORTEM

În semn de omagiu şi recunoştinţă pentru activitatea literară de promovare a valorilor spirituale reşiţene la nivel local şi naţional

163/26.10.2004

 

  1.  

DANIEL HORIA FAUR

ROMÂNIA

Pentru contribuţia deosebită adusă la dezvoltarea municipiului Reşiţa

193/30.11.2004

 

  1.  

PROF. DAN GRECU

ROMÂNIA

Pentru rezultate deosebite obţinute în gimnastica masculină

15/25.01.2005

DA

  1.  

MEGELEA GHEORGHE

ROMÂNIA

 

Pentru merite deosebite în domeniul sportului

16/25.01.2005

DA

  1.  

GUNTER KOHLER

GERMANIA

Pentru ajutorul acordat în revigorarea transportului cu tramvaiul în municipiul Reşiţa

28/22.02.2005

DA

  1.  

STOICAN ALEXANDRU

POST MORTEM

În semn de omagiu şi recunoştinţă pentru contribuţia deosebită adusă la dezvoltarea municipiului Reşiţa

232/30.08.2005

DA

  1.  

FIAT GHEORGHE

ROMÂNIA

Pentru rezultate deosebite obţinute ca sportiv şi antrenor emerit în domeniul sportului la nivel naţional şi internaţional

241/27.09.2005

DA

  1.  

COJOCARIU IULIAN

VITALIS

ROMÂNIA

Pentru rezultate deosebite obţinute în domeniul artelor plastice la nivel naţional şi internaţional

242/27.09.2005

DA

  1.  

FLORIN PIERSIC

ROMÂNIA

Pentru merite deosebite în domeniul artei teatrale şi cinematografice

339/21.12.2005

DA

  1.  

NICOLETA VOICA

ROMÂNIA

Pentru merite deosebite în promovarea tradiţiilor populare bănăţene   

33//21.02.2006

DA

  1.  

LUMINIŢA DOBRESCU

ROMÂNIA

Pentru rezultatele deosebite obţinute în sportul de performanţă

34/21.02.2006

DA

  1.  

IOAN SCHUSTER

ROMÂNIA

Pentru contribuţia deosebită adusă la recunoaşterea şcolii de înot reşiţene pe plan naţional şi internaţional

40/28.03.2006

DA

  1.  

CRISTIAN  CHIVU

ROMÂNIA

Pentru rezultate deosebite care au dus la recunoaşterea şcolii de fotbal reşiţene pe plan naţional şi internaţional

 

174/13.07.2006

 

  1.  

PROT. VASILE PETRICA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă la viaţa spirituală şi mişcarea ecumenică desfăşurată la nivelul municipiului Reşiţa

298/28.11.2006

DA

  1.  

MARIAN ILIE ŞTEFĂNESCU

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă la viaţa spirituală şi mişcarea ecumenică desfăşurată la nivelul municipiului Reşiţa

 

299/28.11.2006

DA

  1.  

BOTOND CAROL MAKAY

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă la viaţa spirituală şi mişcarea ecumenică desfăşurată la nivelul municipiului Reşiţa

300/28.11.2006

DA

  1.  

PAL IOSIF CSABA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă la viaţa spirituală şi mişcarea ecumenică desfăşurată la nivelul municipiului Reşiţa

301/28.11.2006

DA

  1.  

RACOCEANU VIOREL

POST MORTEM

În semn de omagiu şi recunoştinţă pentru contribuţia deosebită adusă la dezvoltarea municipiului Reşiţa

314/28.11.2006

DA

  1.  

POPA MIRCEA IOAN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia adusă la dezvoltarea municipiului Reşiţa

315/28.11.2006

DA

  1.  

VELA ION

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă la dezvoltarea activităţii ştiinţifice, a învăţământului superior din municipiul Reşiţa

316/28.11.2006

DA

  1.  

DAN D. FARCAŞ

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă la dezvoltarea activităţii culturale din municipiul Reşiţa

328/19.12.2006

        ?

  1.  

MIHUŢ MIHAI

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă la viaţa spirituală şi mişcarea ecumenică desfăşurată la nivelul municipiului Reşiţa

355/19.12.2006

DA

  1.  

MARIUS TOBĂ

ROMÂNIA

Pentru rezultatele deosebite obţinute de-a lungul întregii cariere sportive

29/27.02.2007

DA

  1.  

ŞERBESCU IOAN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia adusă la dezvoltarea sportului în municipiul Reşiţa

68/27.03.2007

DA

  1.  

AIHAN OMER

ROMÂNIA

Pentru contribuţia adusă la dezvoltarea sportului în municipiul Reşiţa

120/29.05.2007

       DA

  1.  

ILIASĂ PETRU - IOAN

POST MORTEM

Pentru contribuţia adusă în domeniul culturii şi al asistenţei sociale

121/29.05.2007

DA

  1.  

DORU MORARIU

ROMÂNIA

Pentru contribuţia adusă la dezvoltarea culturii muzicale din municipiul Reşiţa

159/26.06.2007

D-na Dana Bălănescu-

Cultură

  1.  

DIMITRI GRAMA

DANEMARCA

Pentru contribuţia adusă în domeniul medical internaţional şi al culturii din municipiul Reşiţa

160/26.06.2007

DA

  1.  

DUMITRU FĂRCAŞ

ROMÂNIA

Pentru merite deosebite în promovarea tradiţiilor şi a muzicii populare româneşti

182/10.07.2007

DA

  1.  

MĂNESCU TIBERIU ŞTEFAN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia adusă la dezvoltarea învăţământului  universitar din municipiul Reşiţa

     271/30.10.2007

DA

  1.  

BARNA IOSIF

ROMÂNIA

Pentru meritele deosebite ca urmare a desfăşurării a 50 de ani de activitate didactică

     318/14.12.2007

DA

  1.  

ERWIN JOSEF ŢIGLA

ROMÂNIA

Pentru merite deosebite în păstrarea şi promovarea culturii minorităţii germane în România

     12/29.01.2008

DA

  1.  

MEILĂ MIRCEA

ROMÂNIA              

Pentru merite deosebite în domeniul medical

     51/25.03.2008

???

  1.  

BALMUŞ  NECULAI ®

ROMÂNIA

Recunoştinţă pentru anii petrecuţi în slujba ţării

    104/21.04.2008

DA

  1.  

JUNCAN IULIAN REMUS ®

ROMÂNIA               

Recunoştinţă pentru anii petrecuţi în slujba ţării  

    105/21.04.2008

DA

  1.  

JUNEA SERAFIM EMIL ®

ROMÂNIA

Recunoştinţă pentru anii petrecuţi în slujba ţării    

    106/21.04.2008

DA

  1.  

WERNER STŐCKL

GERMANIA

Pentru merite deosebite în domeniul sportului

   268/17.09.2008

DA

04.10.2008

  1.  

ANTON SCHEUCHENSTEIN

POST MORTEM

Pentru contribuţia adusă la dezvoltarea Municipiului Reşiţa

 

225/21.07.2009

 

  1.  

RADU PAVEL

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă activităţii religioase în bisericile penticostale din Reşiţa

 

226/21.07.2009

       DA

  1.  

PETRU BERBENTIA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii religioase ortodoxe

 

227/21.07.2009

DA

  1.  

GHIMBOAŞĂ  PAVEL

ROMÂNIA 

Pentru contribuţia marcantă adusă activităţii didactice

435/15.12.2009

 

  1.  

OCTAVIAN  CHISĂLIŢĂ DOCLIN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

436/15.12.2009

 

  1.  

GHEORGHE JURMA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

437/15.12.2009

 

  1.  

NICOLAE SÂRBU

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

438/15.12.2009

 

  1.  

MAGIAR NICOLAE

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii Reşiţene

439/15.12.2009

 

  1.  

ANTON STELIAN

 

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

BACIUNA NICOLAE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa

 

440/15.12.2009

 

  1.  

BÎCA PAVEL

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

BORCEAN GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

BUJANCĂ GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

CĂPEŢ  IOAN

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

CHICHERE IONEL LIVIU

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

CUCU ION

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

DĂNILĂ DUMITRU

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

FERARU  ION

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

FRĂŢILĂ PETRU SORIN

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

FULGEANU GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

GRIGORE MANUEL

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

HOSU ANDREI

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

ISTRATE ION  EMILIAN

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

JENAR GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

KURTA CASMIR

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

LACHE TOADER

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

MANCIU  GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

MĂRSAVINĂ  ANA

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

MINGESZ  HUGO

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

MINONIU

SORIN  GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

MOZA  NICOLAE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

NĂSTUREL GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

NICOLA   GEORGEL

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

PERESCU  IOAN

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

PETRESCU

CRISTIAN  LIVIU

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

PISEK ŞTEFAN

POST MORTEM

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

SORCA TRAIAN GOGU

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

STOICA CORNEL

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

STRUŢĂ IRINEL

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

ŞERBAN  DANIEL

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

TĂTARU GHEORGHE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

VĂDRARIU  PETRU

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

VLĂDULESCU  

DUMITRU NICOLAE

ROMÂNIA

TITLU ONORIFIC - Pentru recunoaşterea meritelor persoanelor care au organizat şi condus în Decembrie 1989 Revoluţia la Reşiţa  

440/15.12.2009

 

  1.  

ŞERBAN FLORIN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul cinematografiei

99/31.03.2010

 

  1.  

LUPULOVICI VASA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

208/22.06.2010

 

  1.  

RAICHICI LIUBIŢA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

209/22.06.2010

 

  1.  

PERIANU DAN CORNELIU ION MARIUS

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii tehnice şi industriale

210/22.06.2010

 

  1.  

WERNER HIRSCHVOGEL

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

211/22.06.2010

DA

  1.  

STEVEN AUSNIT

SUA-NEW YORK

Pentru contribuţia marcantă adusă ţării de către tatăl său în dom. industriei în perioada interbelică

352/28.09.2010

DA

  1.  

TRAIAN LALESCU

POST

MORTEM

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

464/20.12.2010

DA

  1.  

ROLF BOSSERT

POST

MORTEM

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii şi literaturii

  35/10.02.2011

DA

 

 

  1.  

PÂRÂIANU EREMIA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

112/19.04.2011

     DA

  1. r

RADMILA MILENTIEVICI    

SUA-NEW YORK

Pentru întreaga activitate umanitară desfăşurată până în prezent şi sprijin acordat comunităţii sârbe din municipiul Reşiţa

134/19.04.2011

DA

  1.  

LAURENŢIU LIVIU  STREZA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii şi religiei.

249/26.07.2011

     DA

  1.  

LUCIAN MIC

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii şi religiei

250/26.07.2011

     DA 

  1.  

VALERIU TRAIAN FRENŢIU

POST

MORTEM

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii şi literaturii

 271/24.08.2011

     DA

  1.  

SFERA ION

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul  sanitar şi cultural

419/15.12.2011

     DA

  1.  

FLAVIUS KOCZI

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

 90 /27.04.2012

     DA

  1.  

ŞTEFAN POPA  POPA”S

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

94 / 27.04.2012

     DA

  1.  

CARLA NEGREA TRONER

NORVEGIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

214/30.10.2012

     DA

  1.  

OVIDIU MICULESCU

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul mass media

 47/13.02.2013

 

  1.  

FIŞTEA PAVEL

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul asistenţei sociale a persoanelor vârstnice

56/25.02.2014

 

  1.  

ROŞU CORNEL MIRCEA

FRANŢA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul mass media, sportiv şi dezvoltare urbanistică

373/18.12.2014

DA

  1.  

ZAHNER ANDREI

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale, construcţie inginerească „podul peste oraş”

98/28.04.2015

     DA

  1.  

BUICĂ CRISTIAN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul muzicii

129/26.06.2015

DA

  1.  

MARINESCU ADRIAN R

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă în domeniul militar

174/28.07.2015

DA

  1.  

MĂZĂRAN IOSIF CORNELIU

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

205/25.08.2015

DA

  1.  

ZSIZSIK MARIA ROZALIA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

206/25.08.2015

DA

 

 

  1.  

MIHĂIESCU IOANA

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul arhitecturii

236/22.09.2015

DA

  1.  

MIRCEA CAVADIA

POST MORTEM

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

237/22.09.2015

 

  1.  

ALEXANDRU DIMITRIE BITANG

POST MORTEM

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul activităţii industriale

270/27.10.2015

 

  1.  

HORA LUCIEN

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

271/27.10.2015

DA

  1.  

PĂTRUICĂ ILIE

ROMÂNIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul sportului

304/27.11.2015

DA

  1.  

JOSEF GERSTENENGST

POST

MORTEM

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul muzicii

80/31.03.2017

 

  1.  

VOLKER WOLLMANN

GERMANIA

Pentru contribuţia marcantă adusă comunităţii locale în domeniul culturii

81/31.03.2017

 

 

 

 

Rețele sociale: